Presentasjon lastes. Vennligst vent

Presentasjon lastes. Vennligst vent

FS 4 Styremedlemmer - Diabeteskonferansen 2010. Overordnede mål: •At personer med diabetes ikke skal få sitt liv forkortet eller sin livskvalitet redusert.

Liknende presentasjoner


Presentasjon om: "FS 4 Styremedlemmer - Diabeteskonferansen 2010. Overordnede mål: •At personer med diabetes ikke skal få sitt liv forkortet eller sin livskvalitet redusert."— Utskrift av presentasjonen:

1 FS 4 Styremedlemmer - Diabeteskonferansen 2010

2 Overordnede mål: •At personer med diabetes ikke skal få sitt liv forkortet eller sin livskvalitet redusert på grunn av sin sykdom •Å stimulere til forskning slik at vi i framtiden kan helbrede og forebygge diabetes og dens komplikasjoner 2

3 Sentralstyret 3 Foran fra venstre: Erlend Gjevre, Siri Ø, Blom, Nina Brun Hansen, Nina skille Andre Rekke: Vigdis Tangen, Ronni Reitan, Sindre Børke og Sonja Håland Tredje Reke: Vidar Jansen, Mari Liavaag Holm og Kjetil Dreyer

4 Ungdiabetes – Styret ”Legge til rette for at flest mulig ungdommer ønsker å bidra i Ungdiabetes sitt arbeid enten som tillitsvalgte eller frivillige for øvrig” 5 – 6 årlige møter Generalforsamling Ledertreningskonferanse Kurs, konferanser og samlinger Prosjekter – som for eksempel ”hvordan bli en bedre pasient” 4

5 Ungdiabetes: ”Alle ungdommer med diabetes skal leve lenge og godt” •3200 medlemmer (ungdom i alderen 14 – 30 år) •Nasjonalt styre, leder og fem styremedlemmer •Egne fylkesvise styrer •Tett samarbeid med sekretariatet og sentralstyret •Deltar i ulike utvalg og prosjektgrupper •Medlem i Unge Funksjonshemmede (FFO) •Nordisk ungdomssamarbeid 5

6

7 Regionskontakter •Nord: –Sentralstyret: Vidar Jansen, tlf 915 55 941, e-post vidar.jansen@diabetes.novidar.jansen@diabetes.no –Sekretariatet: Liv Nordby, tlf 464 46 783, e-post liv.nordby@diabetes.noliv.nordby@diabetes.no •Midt: –Sentralstyret: Vigdis Tangen, tlf 976 19 876, e-post vigdis.tangen@diabetes.novigdis.tangen@diabetes.no –Sekretariatet: Kathrine Hestø Hansen, tlf 950 67 994, e-post kathrine.hansen@diabetes.no kathrine.hansen@diabetes.no •Vest: –Sentralstyret: Sonja Håland, tlf 908 39 582, e-post sonja.haaland@diabetes.nosonja.haaland@diabetes.no –Sekretariatet: Marianne Todorovic, tlf 934 19 643, e-post marianne.todorovic@diabetes.no marianne.todorovic@diabetes.no 7

8 Regionskontakter •Sør: –Sentralstyret: Mari Liavaag Holm, tlf 938 49 522, e-post mari.liavaag.holm@diabetes.no mari.liavaag.holm@diabetes.no –Sekretariatet: Torhild Karlsen, tlf 466 25 772, e-post torhild.karlsen@diabetes.notorhild.karlsen@diabetes.no •Øst: –Sentralstyret: Ronni Reitan, tlf 484 84 821, e-post ronni.reitan@diabetes.noronni.reitan@diabetes.no –Sekretariatet: Helene Eide, tlf 957 97 310, e-post helene.eide@diabetes.nohelene.eide@diabetes.no 8

9 Regionsansvarlig – styret i Ungdiabetes 9

10 Diabetesforbundet •Diabetesforbundet er en frivillig organisasjon hvor mesteparten av arbeidet som gjøres ute i fylkes- og lokallag, gjøres på fritiden. •Informasjonstiden er lenger, i motsetning til hva en kan forvente i en bedrift med ansatte som gjør tilsvarende arbeid. 10

11 Medlemmene •Betydelig større prosentandel medlemmer blant personer med type 1-diabetes enn blant personer med type 2- diabetes. •Det største potensialet i økt medlemsmasse er likevel blant personer med type 2-diabetes. •Blant personer med type 1-diabetes er det også vekstpotensiale. 11

12 Diabetesforbundet i dag •Det er pr dags dato 40 445 medlemmer juli 14/Sted endres i topp-/bunntekst12

13 Medlemmene •Medlemsmassen i Diabetesforbundet er i aldersgruppen 0-99 år. •Vi har om lag 2500 medlemmer under 20 år. •Nær 2/3 deler er over 50 år, slik som i befolkningen ellers i Norge. •For 20 år siden hadde vi nesten ikke medlemmer over 80 år, nå har vi over 3000. Dette kan bety at medlemmene lever lenger med sin diabetes og forblir medlemmer lenger. 13

14 Prosjekter

15 Diafonen  Diabeteslinjen •Nytt navn – en tjeneste på telefon og nett •Mulighet til å få svar på urdu og punjabi på fredager •Det skal trykkes og distribueres markedskort og A4-plakater på både urdu og norsk 15

16 16

17 Diabeteskompetanse på nett 17

18 Vi jobber alle mot samme mål… 18 …til det beste for alle med diabetes!


Laste ned ppt "FS 4 Styremedlemmer - Diabeteskonferansen 2010. Overordnede mål: •At personer med diabetes ikke skal få sitt liv forkortet eller sin livskvalitet redusert."

Liknende presentasjoner


Annonser fra Google