Presentasjon lastes. Vennligst vent

Presentasjon lastes. Vennligst vent

Velkommen/Välkommen til Masterprogrammet „Fremmedspråk i skolen“/Nordisk master i engelska eller tyska med inriktning mot undervisning i skolan Text.

Liknende presentasjoner


Presentasjon om: "Velkommen/Välkommen til Masterprogrammet „Fremmedspråk i skolen“/Nordisk master i engelska eller tyska med inriktning mot undervisning i skolan Text."— Utskrift av presentasjonen:

1 Velkommen/Välkommen til Masterprogrammet „Fremmedspråk i skolen“/Nordisk master i engelska eller tyska med inriktning mot undervisning i skolan Text

2 Assoc. Prof. Dr. R. Steinar Nybøle Programkoordinator steinar.nybole@hiof.no

3 Prof. Dr. philos. Elin Nesje Vestli Rektor ved Høgskolen i Østfold elin.n.vestli@hiof.no

4 Beth Linde Studiedirektør ved Høgskolen i Østfold beth.linde@hiof.no

5 Universitetslektor FD Maria Estling Vannestål svensk programkoordinator maria.estling-vannestal@vxu.se

6 Universitetslektor Dr. fil. Sigrid Dentler Göteborgs universitet sigrid.dentler@tyska.gu.se

7 Våre emner/kurs i høstsemesteret/hösttermi nen 2009 og de kursansvarlige

8 Kommunikasjon 10 studiepoeng/ECTS

9 Maria Estling Vannestål - engelsk- maria.estling-vannestal@vxu.se

10 Angela Marx Åberg - tysk - angela.marx-aberg@vxu.se

11 Formfokus i undervisningen 10 studiepoeng/ECTS

12 Rhonwen Bowen - engelsk rhonwen.bowen@eng.gu.se

13 Sigrid Dentler - tysk - sigrid.dentler@tyska.gu.se

14 Interkulturell læring 10 studiepoeng/ECTS

15 Magne Dypedahl - engelsk - magne.dypedahl@hiof.no

16 Jutta Eschenbach - tysk - jutta.eschenbach@hiof.no

17 Andre viktige personer

18 Lars Vemund Solerød - generell IKT ved HiØ - lars.v.solerod@hiof.no

19 Frode Lundemo - IKT ved masterstudiet - frode.lundemo@hiof.no

20 Heltid eller deltid? Noen råd fra Steinar Nybøle

21 Heltidsstudium 37,5/40 timers arbeid for studiet pr. uke/vecka 30 studiepoeng/ECTS pr. semester/termin Husarbeid Omsorgs- arbeid Vanlig arbeid

22 Heltidsstudium 2009- 2010 Høsten 2009: Kommunikasjon (10), Formfokus (10 studiepoeng) og Interkulturell læring (10 studiepoeng) Våren 2010: Litteratur (10 studiepoeng), Metode og prosjekt (20 studiepoeng)

23 Utenlandsopphold?? Heltidsstudenter kan i løpet av sin master oppholde seg ved en høgskole/ et universitet i målspråklandet Man søker vanlig støtte fra Lånekassa. Dessuten får man reisestøtte og 300 EURO pr. måned i Europa

24 De engelsktalende land forlanger som oftest skolepenger som dekkes av Lånekassa (lån og stipend) Mer info: Internasjonalt kontor ved HiØ ved laila.fagerdal@hiof.no De engelsktalende land forlanger som oftest skolepenger som dekkes av Lånekassa (lån og stipend)Mer info: Internasjonalt kontor ved HiØ ved laila.fagerdal@hiof.no

25 Deltidsstudium „Halv fart“ Gjennomsnittlig ca. 18/20timer pr. uke/vecka 10 studiepoeng høstsemesteret/-terminen + 20 studiepoeng i vårsemesteret/-terminen

26 Forslag til deltid/halv fart Høstsemesteret/-terminen: Kommunikasjon (10 studiepoeng/ETCS) Vårsemesteret/-terminen: Metode og prosjekt (20 studiepoeng/ETCS)

27 eller To 10-poengskurs på høsten (2009) og ett 10- poengskurs (Litteratur i undervisningen) våren 2010

28 HUSK Det er enkelt å melde seg av et kurs etter noen uker Det er svært komplisert å melde seg på et kurs uker etter at kurset har startet Det er nesten aldri for sent å snu

29 Valget er ditt! Godt valg! Kryss av på påmeldingslisten for de kurs du velger for høsten 2009 Kommunikasjonskurset er obligatorisk

30 Karin Herft - studieveileder - karin.herft@hiof.no

31 Sigrunn Riddervold - studieveileder - sigrunn.riddervold@hiof.no

32 PAUSE Vi starter igjen kl. 15.15 !!!


Laste ned ppt "Velkommen/Välkommen til Masterprogrammet „Fremmedspråk i skolen“/Nordisk master i engelska eller tyska med inriktning mot undervisning i skolan Text."

Liknende presentasjoner


Annonser fra Google